My Music Mood : Sad stories

Muzyka ciągle przewija się przez ten blog, a ponieważ chciałabym się z Wami w dalszym ciągu nią dzielić wymyśliłam sobie, że co jakiś czas wrzucę Wam listę utworów, które słucham aktualnie, które zajmują szczególne miejsce w moim sercu i są związane z jakąś ważna dla mnie chwilą. Więc dzięki muzyce poznacie mnie trochę bliżej. Ale…

…coś za coś ! Chciałabym byście i wy dzielili się ze mną swoją muzyką więc bardzo miło mi będzie jeśli w komentarzach czy tutaj na blogu, czy na facebooku (klik ) będziecie wklejać linki z piosenkami, które lubicie i których słuchacie! Umowa stoi?

Oto pierwsza lista „my music mood ” przed wami :

1. The Cuts , Smutna dziewczyna. To zespół, który jest bliski mojemu sercu od wielu lat. To jedna z takich piosenek, z którą młodzieńczy umysł może się świetnie utożsamiać i szukać w niej ukojenia w czasie chwil smutku. Jakieś 9-10 lat temu sama właśnie to w niej znajdowałam.

2. Yaël Naïm – Toxic . Przepiękny, powolny cover piosenki, która zapewne świetnie jest Wam znana w oryginale. To taka piosenka, którą mnie rozleniwia ale też sprawia, że zaczynam w końcu zastanawiać się nad znaczeniem tych słów, które się w niej pojawiają.

3. Cigarettes After Sex , Nothing’s Gonna Hurt You Baby. To bardzo świeże odkrycie ale naprawdę dawno czegoś tak ładnego i spokojnego nie słyszałam. Oj lubię, lubię…

4. Lucia – Silence . To taka bardzo radiowa piosenka, ale jednak ma coś w sobie np. bardzo piękny tekst, warto się wsłuchać.

5. Extreme – More Than Words .

6. Goo Goo Dolls -Iris

Z tymi utworami mam same piękne wspomnienia, które już na zawsze zostaną w moim sercu. Są związane z osobą, którą podziwiałam i byłam na granicy zakochania się. To było strasznie dawno temu, On był kimś totalnie niedostępnym a ja młodą dziewczyną, którą jedyne co mogła zrobić to na niego patrzeć jak śpiewa i gra na gitarze. I patrzyłam w każde wakacje, aż 5 lat z rzędu. Tak było!

7. Domowe Melodie, Tu i teraz. Ta piosenka nigdy nie przestanie mnie wzruszać i uświadamiać, że ważne jest to co jest właśnie tu i teraz…

8. The Kills, That Love. Bardzo dużo było ostatnio The Kills w naszym domu, aż Młodsza Siostra została ich fanka. Choć jej ulubiona piosenka z płyty Ash & Ice to Hard Habit to Break, ja uwielbiam słuchać właśnie tej :

9. Aurora, Through The Eyes Of A Child . Trudno wybrać jeden utwór z całej płyty All My Demons Greeting Me As A Friend , mam wrażenie, że większość z nich totalnie trafia w moją wrażliwość, uświadamia moje tęsknoty i wprawia w zadumę.

10. Radiohead, True Love Waits. I choć na nowym albumie Radiohead ukazała się inna wersja tego utworu ja wciąż lubię słuchać tej wersji gitarowej.

11. Tomek Makowiecki, Na szlaku nocnych niedopałków. Może Was to zdziwi ale uwielbiam płytę Moizm Tomka Makowieckiego. Jest taka szczera, melodyjna i momentami smutna. Idealna na nadchodzące jesienne wieczory.

12. Lana Del Rey, Freak. Ta piosenka wciągnęła mnie mocno mimo iż nie jestem fanką twórczości Lany Del Ray. Ten jednak utwór ma w sobie coś uzależniającego.

13. Chet Faker – I’m Into You ( wersja akustyczna). Ta piosenka skradnie wasze serce, mam wrażenie, że ta minimalistyczna wersja jest nawet lepsza od oryginału.

14. Portishead, Roads. Absolutnie piękne. To taka muzyka, która nigdy mi się nie znudzi. Niezmiennie od czasów studiów sięgam po te piosenki co jakiś czas.

15. Bon Iver, Skinny Love. To bardzo dobra piosenka, należy dać jej szansę. A jeśli dobrze wsłuchacie się w tekst złapie was nawet za serce.

15. Pustki, O krok. Paradoksalnie to nie jest smutna piosenka, a jednak we mnie wywołuje pewnego rodzaju wzruszenie. Chyba każdy z nas ma gdzieś tam w sercu potrzebę posiadania kogoś bliskiego, kogoś kto jest „o krok”.

To chyba tyle jeśli chodzi o pierwszą listę. To takie piosenki, które czasem wyciszają i dają ukojenie po ciężkim dniu, a niekiedy nawet doprowadzają do łez, gdy wchodzi się głębiej w historie, które opowiadają te utwory. Dla ułatwienia powstała lista gdybyście chcieli sobie posłuchać wszystkich piosenek w całości : My Music Mood : Sad stories (klik).  Miłego słuchania!
p.s Będzie mi bardzo miło jeśli i wy podzielicie się ze mną waszą ulubioną muzyką.
Asia Opublikowane przez:

  • http://www.otymze.pl/ otymze

    Asiu, ale super! I jeszcze zrobiłaś listę na YT :* Z chęcią posłucham wieczorem! Teraz nucę https://www.youtube.com/watch?v=zqnJngeb7gY
    PS U mnie muzyka zawsze jest ważna przez Momenty w Życiu / ważne filmy / ważni ludzie 😉

    • http://mamaizonabyc.pl Joanna G.

      Nawet nie wiesz ile przyjemności mi sprawiłaś tą piosenką rano. Dziś nigdzie nie musiałam się spieszyć, piję kawę i sobie słucham. To niesamowite, że muzyka może tak łatwo przywołać tyle obrazów. Dobrego dnia!