Parki pełne kultury

Pewne pomysły rodzą się w głowie z prędkością światła, potrzeba tylko odrobinę odwagi by wcielić je w życie. Tak właśnie było z tym czytaniem, kiedy zobaczyłam gdzieś o 2 w nocy na facebooku TO(klik) wydarzenie, od razu pomyślałam bingo! To coś dla mnie! Przez prawie dwa lata przychodziłam do przedszkola dziewczynek i raz w tygodniu czytałam dzieciom książki dla dzieci. Oprócz tego zawsze udało nam się o czymś porozmawiać, czasem na poważnie, czasem tak po prostu, o byle czym. Z końcem czerwca z przedszkolem musieliśmy się już pożegnać na zawsze i było mi bardzo przykro, że kończę taką przygodę. Aż tu nagle pojawiła się szansa by to czytanie kontynuować.

Za to właśnie kocham Wrocław. Za takie inicjatywy jak ta. Wyobraźcie sobie, że na całe wakacje w trzech parkach we Wrocławiu( Parku Południowym, Parku Grabiszyńskim oraz Parku Staszica) stanęły pawilony kultury czynne w każdą sobotę i niedzielę od 12 do 19. To kontenery wyposażone w nagłośnienie, drewniany podest, leżaki, krzesła, karimaty oraz stoliki do rysowania dla dzieci. Co najlepsze każdy z nas ( i was) może ja wykorzystać w dowolny sposób. Zrobić wystawę, poprowadzić zajęcia sportowe, zagrać koncert czy poczytać innym książki na głos. To taka inicjatywa łącząca ludzi a ja już mam w głowie tysiące pomysłów jak ją wykorzystać.

Jako, że spędzamy wakacje u babci będę realizowała moje pomysły w Parku Grabiszyńskim i to właśnie w nim podczas weekendu przeczytałam już pierwsze książki zgromadzonym tam dzieciakom. Całe wydarzenie możecie śledzić TUTAJ ( klik) , na stronie, którą sama stworzyłam. Trzymajcie kciuki by udało mi się zaprosić jakiś sławnych Wrocławian do wspólnego czytania na polanie. Krasnala ( dziękuję Jacku jeszcze raz) już udało mi się zaprosić, a to dopiero początek.

Zapraszam wszystkich Wrocławian w każdą niedzielę o 17 na wspólne czytanie do Parku Grabiszyńskiego we Wrocławiu.

5a 6a 2a 1a 3a 4a

Asia Opublikowane przez:

 • http://teatromen.pl Krasnal

  :)

 • http://dolnyslaskdlauli.blogspot.com/ Monika

  Trzymam kciuki i stawiam się w sierpniu.

  • http://mamaizonabyc.pl Joanna G.

   Super!

 • Józefina Hądz

  Ale fajny pomysl!

  Ja też regularnie czytam dzieciom, raz w miesiącu spotykamy się w kawiarni i czytamy i oglądamy ksiażki. Ostatnio moja znajoma z Japonii prezentowała i czytała książki japońskie, a dziś będziemy czytać klasykę – Brzechwę i Tuwima. Mam z tego straszną frajdę :)

  Pozdrawiam :)

  • http://mamaizonabyc.pl Joanna G.

   Super inicjatywa. Wiesz tak sobie myślę, że jak ktoś śledzi nowości wydawnicze dla dzieci i zna te naprawdę ” fajne” książki to aż grzechem było by się tym nie dzielić z innymi. Niech inni też złapią bakcyla 😉