Palcem po mapie z Nelą, małą reporterką.

Dziś ma już 9 lat i mówią o niej najmłodsza reporterka na świecie. Wszystko dlatego, że mała Nela w wieku 5 lat postanowiła, że chcę podróżować i nagrywać programy jak jej ulubiony reporter z Animal Planet, nieżyjący już Steve Irwin. Zaczęło się od niewinnie wypowiedzianego marzenia, a dziś Nela ma na swoim koncie podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową, wydane trzy książki oraz kilkadziesiąt reportaży i programów autorskich.

Nasza przygoda z Nelą zaczęła się od książki. Dokładnie w styczniu, kiedy Starsza Siostra dostała na urodziny od babci, książkę o dziewczynce podróżującej po świecie. Jeszcze wtedy ani ja, ani babcia nie byłyśmy świadome kim jest Nela, mała reporterka. I jak bardzo jej świat i życie zafascynuje 6-ścio i 4-ro latkę.

Mamy prawie kwiecień a my dzień w dzień wspominamy chociaż jeden fakt z podróży Neli, zadajemy sobie zagadki i rozmawiamy o niej. Mam wrażenie, że znamy już każdą jej przygodę na pamięć, a wartością dodaną są ciekawostki o zwierzętach i ludziach, zamieszkujących dany kraj. Co więcej miałyśmy okazję spotkać się z Nelą osobiście… i to było jak spełnienie marzeń.

Wyobraź sobie, że kogoś tak mocno podziwiasz, fascynuje cię jego życie i jest twoim autorytetem. Pewnego dnia przychodzi do Ciebie twój przyjaciel i mówi : spotkasz się z nim, poznasz go osobiście, podasz mu rękę, może zadasz kilka pytań jeśli będziesz miał ochotę. Celowo, powiedziałam to Starszej Siostrze dopiero dzień przed spotkaniem, bo wiedziałam, że będzie mocno to przeżywać. I nie myliłam się… do końca nie mogła uwierzyć, że to dziewczynka z krwi i kości! Była nawet odrobinę zawiedziona, bo marzyła o tym by się z nią zaprzyjaźnić, pobawić, pogadać, ale na Targach Turystycznych, na których Nela była gościem przecież nie było takiej możliwości( zapytała nawet czy Nela może przyjść do naszego domu ;)). Swoją drogą to podziwiam tę małą podróżniczkę za pracę, którą wkłada nie tylko w samo nagrywanie programów, ale również w promocję książek i programów. Kolejka do stoiska National Geographic była ogromna, to było jakieś 3 godziny podpisywania książek, uśmiechania się do zdjęć i witania z każdym kto chciał uścisnąć jej rękę. Podziwiam!

DSC04433-001 DSC04437-001 DSC04442-001 DSC04441-001 DSC04447-001 DSC04454-001 DSC04455-001 DSC04458-001

Nie dziwi mnie jednak dlaczego dzieciaki tak uwielbiają tę dziewczynkę. Jest szczera, otwarta i opowiada swoje przygody z wielkim uśmiechem. Jak na dłoni widać jej miłość do zwierząt oraz otwartość na innych ludzi. Zarówno książki, jak i programy wciągają na długie godziny, ich czytanie i oglądanie sprawia dzieciakom wiele przyjemności edukując jednocześnie. I jakoś tak nagle nasze dzieci również zaczynają marzyć o podróżach, zadają więcej pytań o świecie i są ciekawe. Naprawdę warto sięgnąć po te pozycje.

Programy Nela- mała reporterka wyświetlane są na TVP ABC i nawet jeśli tak jak my nie macie telewizora, możecie śmiało znaleźć je w internecie, na stronie TV, o tutaj ———>KLIK. Książki są równie cudowne, zawierają mnóstwo zdjęć z podróży i ciekawych historii, które można czytać do poduszki lub zabrać ze sobą na wycieczkę.

DSC04503-002 DSC04510-001 DSC04504-001 DSC04506-002 DSC04507-001 DSC04512-001 DSC04513-001 DSC04518-001 DSC04519-001 DSC04520-001 DSC04521-001

Dotychczas ukazały się dwie książki, „napisane” przez Nelę. Pierwsza –10 niesamowitych przygód Neli – trafiła do księgarni w marcu 2014 roku. Druga – Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane– cieszy i młodych, i dorosłych czytelników od listopada ubiegłego roku. Zaledwie kilka dni temu do księgarni trafiła również jej trzecia książką Nela i tajemnice świata, do której już marzymy by zajrzeć. I czuję, że na tym się nie skończy. Ale to dobrze, bo Nela ma duże ambicje. Jak sama mówi, chciałaby założyć szpital i straż dla zwierząt oraz odrywać skarby jako archeolog. I tego jej mocno życzymy!

A jeśli chodzi i najbliższe plany Neli to już za chwilę wybiera się ona do Japonii, a my już dziś niecierpliwie czekamy na relacje z kraju, którym Starsza Siostra jest również mocno zafascynowana. Chciałabym tak kiedyś… móc ją tam zabrać…

p.s to już drugi wpis z serii Palcem po mapie…, poprzedni znajdziecie tutaj KLIK.

Asia Opublikowane przez:

 • Sylwia Naruniec

  Chyba mnie namówiłaś! Kajtek uwielbia podróże i to może być jego kolejny autorytet! :) Muszę koniecznie nadrobić te zaległości w naszej biblioteczce 😉 Dziękuję Ci za ten wpis!

  • http://mamaizonabyc.pl Joanna G.

   Jak będziesz chciała to możemy podrzucić Wam jedną część byś zobaczyła, że połknie bakcyla! Mogę Wam wziąć w niedzielę 😉

   • Sylwia Naruniec

    Super by było! :) A Twoje dziewczyny nie będą miały nic przeciwko? Bo wiesz jak to teraz ukochane książki to może nie być tak łatwo 😉

 • http://olguska84.blogspot.com/ olguska

  to musiała być wspaniała przygoda poznać Nele moje chłopaki na razie nie są zaintereswani takimi rzeczami jak na razie to tylko auta i samoloty im w głowie oraz motory

  • http://mamaizonabyc.pl Joanna G.

   Nawet nie wiesz jakimi świetnymi pojazdami Nela się porusza podczas swoich podróży. Zwracamy na to uwagę bo nasza Hania uwielbia samochody i pociągi.

 • http://francuskabombonierka.blogspot.com/ francuska_bombonierka

  Świetną dziewczynka i świetnie, że są takie książki! Koniecznie po nie siegniemy jak młodzież trochę podrośnie.

  • http://mamaizonabyc.pl Joanna G.

   Warto, naprawdę!